Gindi TLV Fashion Week Designers Collection

7 מעצבים ישראלים, 29 דגמים, קולקציית משקפי שמש היסטרית אחת.

כל המידע על שיתוף הפעולה המדובר ביותר בין Erroca  לשמות החמים ביותר בישראל בשבוע האופנה הישראלי.

הילה אוחיון, בלוגרית אופנה ובעלת האתר “סטייליסימה”

שבוע האופנה התל-אביבי הוא ללא ספק האירוע הלוהט השנתי של התעשייה, וסוף סוף הוא מתחיל! מיליון תצוגות, השקות, אירוע פתיחה, סגירה ומה לא מתרכזים להם בשלושה וחצי ימים של פאן מעוצב ושיקי. כל שנה, כל מעצב ומותג עבד עם עצמו במהלך העונה על הקולקציה, אך השנה קרה דבר מיוחד: שיתוף פעולה בין המעצבים הגדולים לעיצוב קולקציית קפסולה של משקפי שמש לאירוקה שתלווה את התצוגות!

כולם שם: מוטי רייף, מפיק שבוע האופנה, מעצב האופנה שי שלום, המעצבת דורין פרנקפורט, הגר אלמביק מאלמביקה, המעצב והסטייליסט גדי אלימלך (נינט? זה הוא), המעצב מעוז דהן מנובוריש דוג, המעצב גדעון אוברזון והמעצבות טובהל׳ה ונעמה חסין – כל אחד והמשקפיים שלו, ממש לפי הסגנון שלו.

הפאשניסטה שבך והקולקציה החדשה

כל אחד ואחת עיצוב בין שלושה לארבעה דגמי משקפי שמש שונים, שביחד מהווים קולקציה חדשה לגמרי, שתושק במהלך שבוע האופנה. כל הדגמים יוצרו באיטליה ועשויות אצטט יוקרתי. עזבו את זה, הקולקציה היא ממש סוג של חידון ליודעי דבר: כמו פאזל, אפשר לנסות ולנחש איזה מעצב עיצב איזה משקפיים. למשל, אלה עם הידיות האדומות בהכרח עוצבו על ידי גדעון אוברזון, משום שהוא תמיד, אבל תמיד הולך עם משקפי ראייה עם מסגרת אדומה. לעומתו, המשקפיים החתוליים הקטנים עוצבו על ידי דורין פרנקפורט בטוח, מפני שהיא בעצמה הולכת אך ורק עם משקפיים חתוליים שמתחדדים כלפי מעלה בקצה החיצוני שלהם.

 

 חידון באופנה ישראלית, אמרתי? אז קבלו סקירה מקיפה:

 

 

שי שלום: קולקציית יוניסקס, המיועדת לנשים ולגברים כאחד, בגווני שמנת ותכלת ושילוב מרקמי שיש עכשוויים. מסגרות משקפי השמש מלבניות מעודנות בעלות זרועות מקומרות עם סיומת עגולה. אצטט במרקם שיש ייחודי בצבעי תכלת, לבן וכן שילוב של שניהם. 

 גדי אלימלך: קולקציה נשית, עדכנית וסקסית, השואבת השראתה מעולם הפרפרים, המאפיינים גם את קולקציית הלבוש שהציג המעצב בשבוע האופנה. שילובים מעודנים של שחורים וחומים, עם רמזים של שקיפויות, המזכירות את כנפי הפרפר וקלילות מעופו

 

 הגר אלמביקה: משקפיים עגולים המתאימים לנשים ולגברים. המסגרת העגולה מאופיינת בקווים מעודנים, טרנד החוזר בגדול בכל בתי האופנה המובילים בעולם. תרכובת האצטט בלעדית וייחודית ומשלבת צבעוניות מתוחכמת שמחברת בין הקלאסיקה של עולם עיצוב המשקפיים, למודרניות של המעצבת:  גווני אדמה וים שונים, רבדים של חומים לצד רמיזות טורקיזים.  

 דורין פרנקפורט: מסגרות נשיות ומתוחכמות מאוד בעיצוב אלגנטי, השואב השראה מגדולי אמני המשקפיים. גאומטריה עכשווית עם רמיזה חתולית אלגנטית. צבעוניות מתוחכמת הנעה על מנעד צבעים של שחור, אפור ומוקה, בגימור קריסטל מאט.

מעוז דהן – נובוריש דוג: עיצוב פורץ גבולות, חדשני, אחר, בולט, שלא ניתן להתעלם ממנו! הקולקציה, המתאימה לנשים ולגברים, מאופיינת במסגרת עגולה קטנה עם תחתית קטומה. בצדי המשקפיים חרוט בזהב הסימן + ( פלוס) שמאפיין את המעצב העונה.

בבחירת הצבעוניות נעשתה עבודת אמן ויוצרו שילובי שחור שונים, שטרם נראו כמותם בישראל. שחור בשילוב זהב, בשילוב שקיפויות ובשילוב לבנים. נוצר מרבד צטט בלעדי וייחודי, בקולקציה שכולה שחורה ועם זאת כל דגם שונה לחלוטין מהשני.

 

 גדעון אוברזון: קולקציה עם קריצה שובבה, העושה שימוש בצבעי בסיס, שמאפיינים את המעצב. המסגרות בעיצוב על זמני, משלבות שחור מבריק יוקרתי ואלגנטי, עם זרועות בצבעי בסיס: אדום, כחול, צהוב וירוק  אטומים ושקופים, כאשר בכל זוג משקפיים כל זרוע בצבע אחר ומנוגד, כך שמכל צד הפרופיל נראה אחרת!

 טובה’לה חסין: קולקציית הקפסולה של טובהל’ה משלבת שני עולמות: עולם של אינטלקט אופנתי, שבא לידי ביטוי במסגרת שחורה, נקיה ועגולה, עם זרועות המעוטרות בחריטת זהב של סימני הדתות שמאפיינים את המעצבת  לצד עולם של זוהר עדכני, הבא לידי ביטוי במסגרת המעוטרת באבני סברובסקי, המשוות מראה “גלאם” למשקפיים. הפרופיל העדכני בעל הנראות האורבנית, בשילוב אבני סברובסקי, מעניק מראה צעיר, אופנתי ומתוחכם.

 

 מוטי רייף: מוטי רייף הוזמן להשתתף בקולקציה ובחר לעצב קולקציית קפסולה של משקפי שמש שבעיקרה גברית, אך עם זאת מתאימה גם לנשים. 3 דגמים שונים זה מזה, שכל אחד מהם הינו וריאציה עדכנית של צורת מסגרות קלאסיות: מסגרת עגולה, מסגרת טייסים ומסגרת בעלת גשר כפול. המסגרות כולן בשחור מבריק, בשילוב של אפור בזרועות.

 

 אז איך המלתחה שלך מתחברת לקולקציית הקפסולה של אירוקה?

קל להתחבר למשקפיים בקולקציה, אם כך, עוד לפני שרואים אותם. אם את אוהבת את השמלות המשוחררות והצבעוניות של אלמביקה, סביר להניח שתאהבי את המשקפיים שהיא עיצבה לקולקציית הקפסולה בגווני אדמה וים. אם את קולית ונונשאלאנטית, והכל אצלך צריך להתאים לג׳ינס וטי שרט, אז המשקפיים שעיצב גדי אלימלך עדינים וקלאסיים בגווני שחור וחום, כאילו מנומר אבל רק ברמיזה עדינה, ויתאימו לך מאוד. נעמה חסין וטובה׳לה תמיד יציעו בגדים דרמתיים שהם כמו משחק כמעט, ולכן המשקפיים העגולים, הנחים על אפה של טובה׳לה כבר שנים, הם חלק מהקטע – טבול בהומור ומתובל ברכות כמו שרק היא יכולה להציע.

 לא לשכוח: מדובר ברגע של קסם אמיתי

לוהט ככל שיהיה, שבוע האופנה התל אביבי הוא אירוע מרגש. אם רק היה אפשר לבקבק את כמויות הרגשות שעפות באוויר באירוע שכזה ולמכור, יכולנו לפתוח חנות רגשות. המעצבים, הסטייליסטים, המפיקים, מעצבי השיער ואפילו הצופים – כולם מחכים לרגע שהאורות יכבו ומוזיקת התצוגה תתחיל. הנשימה נעצרת ו… הנה זה מתחיל! אז חוץ מהבגדים, הנעליים, האיפור והשיער, שימו לב הפעם גם לקולקציה המיוחדת הזאת שעיצבו טובי המעצבים בארץ לאירוקה. כיף שיש עוד אלמנט אחד לחשוק בו, וכיף שהוא פרי שיתוף פעולה בין המעצבים שלנו, כולם יחד.

תעקבו אחרינו באינסטגרם וכאן השבוע, נביא את כל מה שחם הישר ממסלולי התצוגות, מאחורי הקלעים ובמינגלינג הלוהטים במיוחד.

תבלו